spinner

آموزش انتقال تصویر برای دوربین مداربسته

15 اسفند 1398, 11:42 44101 بازدید

پس از مطالعه کامل آموزش زیر فیلم آموزش را مشاهده فرمایید

آموزش انتقال تصویر

انتقال تصویر برای دوربین مداربسته بستگی به نوع تجهیزات مورد استفاده در محل نصب پروژه دارد. من در این مقاله در مورد نوع متداول که معمولاً در ایران بیشتر کاربرد دارد و استفاده از دستگاه ضبط تصاویر یا DVR می باشد و مخصوص دوربین مداربسته آنالوگ است صحبت می کنم. در گذشته بدلیل گران بودن دستگاه ضبط تصاویر DVR از کارت DVR که بر روی یک دستگاه کامپیوتر نصب می شد استفاده می گردید ولی بدلیل کاهش قیمت دستگاه DVR دیگر استفاده از آن منسوخ گردیده است.
حال روش انتقال تصویر با توجه به استفاده از دستگاه ضبط تصاویر توضیح داده می شود. قابل ذکر است انتقال تصویر از طریق ADSL مورد بحث می باشد که البته در موارد دیگر نیز بسیار شبیه این موضوع خواهد بود.

مرحله اول آموزش انتقال تصویر:درخواست IP Static از شرکتی که اینترنت ADSL خود را از آنجا تهیه کرده اید.
IP Static چیست؟ یک شناسه یکتا و غیر قابل تغییر است که به شما امکان می دهد درصورتیکه آن را روی دستگاه خود قرار دهید؛ بر روی اینترنت و در هر کجای دنیا که هستید به آن دسترسی داشته باشید.

مرحله دوم:
پیش فرض این است که کامپیوتر شما با مودم ADSL ارتباط دارد و دارای اینترنت می باشد.

طبق شکل زیر که شاید در دستگاه های ضبط تصاویر می تواند مقداری متفاوت باشد به بخش Network یا شبکه دستگاه می رویم.در این بخش نوع ارتباط یا دریافت IP را Static انتخاب می کنیم.
در بخش IP Address آی پی که از رده یا رنج مودم ADSL شماست، قرار می دهیم.مثلا:
IP Address: 192.168.10.10
Subnet mask: 255.255.255.0
در بخش Default Gateway یا دروازه ورود و خروج اطلاعات، دقیقا همان IP مودم( ۱۹۲٫۱۶۸٫۱۰٫۱) را قرار می دهیم. این به آن معناست که برقراری ارتباط دستگاه ضبط تصاویر با اینترنت از طریق مودم شما صورت خواهد پذیرفت.
درصورتیکه این مرحله با موفقیت صورت بگیرد، در داخل شبکه شما دستگاه DVR ارتباط داردیعنی اگر در IE یا اینترنت اکسپلورر خود http: //192.168.10.10 را وارد کنید می بینید که به دستگاه DVR خود وصل می شوید.


مرحله سوم:
در مرحله قبل فقط از داخل شبکه خود می توانستید دستگاه DVR خود را ببینید.
حال با یک تنظیم کوچک اما مهم طبق شکل زیر دستگاه شما برروی اینترنت نیز قابل مشاهده خواهد بود.
به مودم ADSL خود وصل شوید. یعنی http://192.168.10.1 را در IE خود وارد کنید.
این بخش در مودمهای مختلف می تواند متفاوت باشد(مثلا 192.168.1.1). به بخش Firewall یا NAT رفته و دنبال گزینه ایی به نام DMZ بگردید.
آنرا فعال کنید و پس از فعال شدن از شما IP می خواهد IP دستگاه DVR خود را برای انتقال تصویر وارد کنید.
مثال: ۱۹۲٫۱۶۸٫۱۰٫۱۰

DMZ این امکان را به شما می دهد که هر درخواستی که از اینترنت به IP Static شما بیاید به دستگاه ضبط تصاویر شما منتقل کند.
حال برای مشاهده انتقال تصویر خود فقط کافیست IP دریافتی از شرکتی که اینترنت از آن گرفته اید که در مرحله اول توضیح داده شد را در IE خود وارد کنید.
مثال: http://95.211.201.48
مشاهده خواهید کرد که صفحه دستگاه ضبط تصاویر شما باز می گردد و پس از وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور دوربین مداربسته خود را می بینید.
در صورتیکه در این مورد سوالی دارید حتما با کارشناسان ما تماس بگیریدتا شما را راهنمایی نمایند.

جستجوی در سایت